İstanbul Kayaşehir'de kurulan dev uydukentin içinde yer alan AVM'de dükkan fiyatları metrekaresi 30 binleri gördü. Konutların metrekare fiyatı ise 1000 lira

" />Kayaşehir'de dükkan fiyatları çıldırdı

Kayaşehir'de dükkan fiyatları çıldırdı

 

İstanbul Kayaşehir'de kurulan dev uydukentin içinde yer alan AVM'de dükkan fiyatları metrekaresi 30 binleri gördü. Konutların metrekare fiyatı ise 1000 liraDev uydukent Kayaşehir'deki AVM'de yer alan dükkânların fiyatı, konutları 30'a katladı. Makto İnşaat’ın açık artırmayla sattığı dükkânlarda metrekare fiyatı 30 bin TL’ye kadar yükseldi. Buna göre, 2.1 milyon lira değerindeki 70 metrekarelik bir dükkânın değeri, yaklaşık 250 bin kişinin yaşayacağı projedeki 8 eve bedel

TOKİ’nin Başakşehir’e bağlı Kayabaşı bölgesinde hayata geçirdiği Türkiye’nin en büyük uydukent projesi Kayaşehir’de, Makro İnşaat da 160 milyon liralık bir yatırımla alışveriş ve eğlence merkezi yapıyor. Merkez Kayaşehir adlı projesi çarşı ve AVM‘den oluşan iki bölüme ayrılıyor. Toplam 176 mağazanın yer aldığı Merkez Kayaşehir’de, çarşı olarak konumlanan bölümdeki 80 mağazanın açık artırma ile satışı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Konuyla ilgili görüştüğümüz Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, mağazalara beklediklerinin çok üzerinde bir talep geldiğini söyledi.

Uyan, “Bu bölümde eczaneden optiğe, banka şubesinden kuyumcuya kadar 55 sektörü bir araya topluyoruz. AVM mağazalarının haricinde, günlük ihtiyaçları karşılamaya yönelik bir alan. Açık artırmayla sattığımız dükkânlarda metrekare fiyatı 4 bin liradan başladı ve 30 bin liraya kadar çıktı. 40, 50, 60, 70 metrekare gibi çeşitli büyüklüklerdeki bu dükkânlar için salon tıka basa dolunca, dışarıda bir çadır daha hazırlandı. 150 bayrak alındı. Her dükkân satıldı” dedi.

EVDEN 30 KAT PAHALI
Toplam 60 bin konutun yapılacağı
Kayaşehir’de 11 bin 500 konut nisanda teslim edilecek. Tamamı 5 yılda tamamlanacak projede nüfusun 250 bine ulaşması bekleniyor. Bu, Türkiye’deki 42 ilden daha büyük bir kent demek. TOKİ haricinde geliştirilen projelerle toplam nüfusun 400 bin kişi olması öngörülüyor. Hal böyle olunca, bölgenin ilk ve şu an tek ticari alanları olan bu dükkânlar altın değeri taşıyor. Öyle ki, Kayaşehir’de konutların ortalama metrekare fiyatı bin TL; yoksullara ayrılan bölümlerde bu rakam 500 TL.

Özel tasarım olduğu için 17’nci etaptaki konutlar bir parça daha pahalı. Bu etapta 240 metrekarelik 4+1 daireler 256 bin TL. Aynı projede, metrekaresi 30 bin TL’den satılan 70 metrekarelik bir dükkân ise 2.1 milyon lira ediyor. Yani, bu dükkâna verilen parayla projedeki en pahalı konutlardan 8 tane alınabiliyor. Merkez
Kayaşehir’deki AVM’nin kiralama işlemlerini Cushman&Wakefield yapacak. Projede 142 odalı otel, 62 ofisten oluşan bir kompleks de bulunacak. Otel için ismi henüz açıklanmayan uluslararası bir işletme zinciriyle el sıkışıldı.

ANADOLU’DA 2 AVM PROJESİ VAR ANADOLU’DA 2 AVM PROJESİ VAR
Merkez
Kayaşehir’in ilk AVM projeleri olduğunu kaydeden Ercan Uyan, ikisi Anadolu’da iki ilde, biri İstanbul’da olmak üzere toplam 3 AVM yatırımı daha yapacaklarını söyledi. Yurtdışında taahhüt işleri de yaptıklarını, ancak bu cephede eski kârların kalmadığını belirten Uyan, “Artık ağırlığı yatırım projelerine vereceğiz. Bugüne kadar 360 milyon TL’lik yatırım yaptık; toplam iş hacmimiz ise 640 milyon TL’ye ulaştı. Özellikle AVM’ler yüksek potansiyel taşıyan yatırımlar. Merkez Kayaşehir’den yılda 6-7 milyon TL kira getirisi bekliyoruz” dedi.

OLİMPİYAT STADI YANINDAKİ 200 DÖNÜMÜ SATACAK
Merkez
Kayaşehir’in tanıtımı için düzenlenen geceye katılan Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum da yakın zamanda düzenlenecek yeni ihaleleri olduğunu söyledi. Kurum, Olimpiyat Stadı’na komşu bir araziyi hasılat paylaşımı modeliyle satışa çıkaracaklarını belirterek, “Yakın zamanda 200 dönümlük bu arsanın ihalesini yapacağız. Onun ardından Zekeriyaköy’deki arsamızı ihaleye çıkaracağız. Yakın dönem takvimimiz bu yönde” dedi.

‘31 MART’TA TEMETTÜ DAĞITACAĞIZ'
 
Emlak GYO’nun hızla projelere devam edeceğini kaydeden Kurum, halka açıldıktan sonra artık kaynak sıkıntısı da çekmediklerini vurguladı. Kurum, “605 milyon TL kâr elde ettik. Bunun yüzde 40’ını da temettü olarak 31 Mart’ta dağıtacağız. Kârımızı ortaklarımızla paylaşacağız. Artık paramız var. Yeni projeleri daha rahat yapacağız” diye konuştu. TOKİ İstanbul Daire Başkanı Niyazi Özdemir de, 500 bin konut hedeflerini İdare olarak tutturduklarını belirterek, “485 bin konuta ulaştık. 350 bin konut teslim ettik. Mayısta 510 bin konutu tamamlayarak hedefe 6 ay önce ulaşmış olacağız” dedi.

Özdemir, Kayaşehir projesinin Ataköy’ün yaklaşık 3 katı büyüklüğünde olduğunu ifade ederek,
TOKİ olarak benzer projeler yapmaya devam edeceklerini söyledi. Yeni başkan Ertan Yetim Haziranda yapılacak seçimde milletvekili aday adayı olan TOKİ’nin eski başkanı Erdoğan Bayraktar, Emlak GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan da istifa edince, şirketin yönetimi değişti. Buna göre, Emlak GYO’nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim oldu. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevi Veysel Ekmen’e verilirken, TOKİ Emlak Daire Başkanı Ali Seydi Karaoğlu da yönetim kurulu üyeleri arasına girdi.


Kaynak: Menekşe Ataselim/HT EKONOMİ

 
Eklenme Tarihi: 20.03.2011       Okunma Sayısı: 4069
Share

Emlak Vitrini (Bu bölüm ücrete tabidir. İlan başına haftalık 10 / aylık 20 liradır)

ayder emlak
Polonezköy

Gayrimenkül Dünyasından Haberler

Fransız devi Nicoll'den büyük yenilik

Avrupa’daki ilk kamusal bina ve çalışmalar için sentez ürünleri üreten Fransız devi Nicoll’den büyük yenilik.

Fransız devi Nicoll'den büyük yenilik

Bulvar 216 Gurme merkezi oluyor

Özak GYO’nun, Ataşehir’de inşaatı süren finans merkezine komşu projesi Bulvar 216, bölge için bir gurme merkezi olmayı hedefliyor.

Bulvar 216 Gurme merkezi oluyor

Ümraniye'ye Bahçe teraslı daire

Kraton İnşaat tarafından Ümraniye Şerifali'de İstanbul Finans Merkezi'nin yakınlarında konumlandırılan Quant Residence projesi kat bahçeli daireleriyle dikkat çekiyor.

Ümraniye'ye Bahçe teraslı daire

‘Tahvilden gelen kaynağı projelerde kullanacak’

İş GYO, 200 milyon TL ihraç tavanı kapsamında, Türk Lirası cinsinden, yurt içinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle tertipler halinde, 2 yıl vadeli borçlanma aracı ihraç edecek.

‘Tahvilden gelen kaynağı projelerde kullanacak’

İhlas Yapı Ispartakule'de bir arsa daha satın aldı

Bizim Evler markalı altı projesiyle Ispartakule’nin en büyük yatırımcısı olarak öne çıkan İhlas Yapı A.Ş., bölgede yeni bir arsa daha satın aldı.

İhlas Yapı Ispartakule'de bir arsa daha satın aldı

Orka Banyo ile masallar diyarına yolculuk

Hayalgücünün ahşaba yansıması ile masal tadında banyolar UNICERA Fuarı'nda ilgiyle karşılandı.

Orka Banyo ile masallar diyarına yolculuk

Türk markası TLT, LED panele damga vuruyor

Aydınlatma ve reklam sektöründe devrim yaratan LED Paneller, artık Türkiye’de tamamen Türk mühendislerinin katkılarıyla üretiliyor.

Türk markası TLT, LED panele damga vuruyor

Boztepe Yapı, Hilton Double Tree Hotel'le ödül aldı

Boztepe Yapı, 14'üncüsü düzenlenen Yapısal Çelik Günü'nde Türkiye'nin en yüksek çelik yapısı olan İstanbul Avcılar'da yaptığı Hilton Double Tree Hotel ile ödüle layık görüldü

Boztepe Yapı, Hilton Double Tree Hotel'le ödül aldı

İlbank ihalesini 170 milyon TL'lik teklifiyle MESA kazandı

 İller Bankası'nın Çankaya'daki arazisi ile ilgili gerçekleştirilen ve yoğun ilgi çeken açık ihaleyi, MESA kazandı.


İlbank ihalesini 170 milyon TL'lik teklifiyle MESA kazandı

Bir projede kalite detaylarda gizlidir...

Enisler Gayrimenkul Geliştirme Sanayi ve Ticaret AŞ. Genel Koordinatörü Recep Özben, ev alırken dikkat edilmesi gereken çok basit ve hayat kurtaran bazı püf noktaları sizler için derledi: 

Bir projede kalite detaylarda gizlidir...

West Wall Marina villaları görücüye çıkıyor

İstanbul Beylikdüzü'nde Batı Duvarı İnşaat tarafından projelendirilen West Wall Marina Villaları 1 Ekim'de görücüye çıkıyor

West Wall Marina villaları görücüye çıkıyor

Park ve meydanların altı otopark oluyor

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yol ve kaldırımların otopark olarak kullanımını engellemek için park ve meydanların altını otoparka dönüştürecek


Park ve meydanların altı otopark oluyor

Yeşil Şehirler zirvesi Ankara'da yapılacak

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı organizasyonunda, Ankara’da 19 - 20 Eylül günlerinde Rixos Otel’de, daha yaşanabilir şehirler oluşturmaya yönelik “Yeşil Şehirler Zirvesi” düzenlenecek. 


Yeşil Şehirler zirvesi Ankara'da yapılacak

Lavinya Park'ta 585 bin liraya daire

 İstanbul Beylikdüzü'nde E5 üzerinde inşa edilen Ginza Lavinya Park konutlarında 3+1 daireler 585 bin liradan satılıyor. 


Lavinya Park'ta 585 bin liraya daire

Gemstone'dan duvarlar için dekoratif taşlar

 Aray Dış Ticaret tarafından ithal edilen Gemstone taşları ile duvarlarınız renklenecek


Gemstone'dan duvarlar için dekoratif taşlar

Trakya'da teknopark hazırlığı

 Arel Üniversitesi, Trakya Bölgesi'nde teknopark kullanmak için ilk adımlarını attı.


Trakya'da teknopark hazırlığı

DYO'dan klimatherm ile bilinçli yalıtım

 Kışın doğalgaz, yazın elektrik faturalarından tasarruf etmenin en etkili yolu ısı yalıtımı… Üstelik, 2011 yılında çıkan yönetmelik gereği yeni yapılan binalarda zorunlu bir uygulama. 


DYO'dan klimatherm ile bilinçli yalıtım

Bütçe hedefleri için Tapu harcına binde 3 zam yapıldı

 Realty World Türkiye Genel Koordinatörü Mustafa Baygan tapu harcına gelen zammı değerlendirdi


Bütçe hedefleri için Tapu harcına binde 3 zam yapıldı

Isı gider paylaşımı ile hem hane sahipleri hem de Türkiye kazanacak

 Konu Kapsamındaki iş yeni ve hanelerin sisteme geçişi ile yaklaşık 400 milyon dolarlık bir kazanç bekleniyor.


Isı gider paylaşımı ile hem hane sahipleri hem de Türkiye kazanacak

Enerji verimliliği ve ısı yalıtımı ile 'Daha iyi bir dünya'

Filli Boya Yalıtım Grubu ve WWF-Türkiye ve işbirliğiyle yürütülen, iklim değişikliği ve enerji verimliliği konusunda ülkemizde farkındalık yaratmayı ve Karbon Ayak İzi’ni azaltmak için ısı yalıtımı başta olmak üzere alabileceğimiz önlemler hakkında kamuoyunu bilgilendirmeyi amaçlayan “Daha İyi Bir Dünya” projesinin ikinci durağı Bursa oldu.


Enerji verimliliği ve ısı yalıtımı ile 'Daha iyi bir dünya'

Kale Kilit'le "Güvenli Kaleler" projesi Sivas’ta

Kale Kilit, toplumsal sorumluluk projelerinin birini daha Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştiriyor.


Kale Kilit'le

Emlakçı seçiminizi iyi yapın!

Konuk yazarımız Birol Polat Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Şirketi yöneticisi Birol Polat, 'Emlakçı seçimi' konusunu kaleme aldı

Emlakçı seçiminizi iyi yapın!

Akıllı binalarda akıllı seçimler yapabilmek için

Yazarımız www.plazaborsasi.com'dan Veysi Ergun sizler için plazaları kaleme aldı. Bildiğimiz 5 - 10 katlı binalara oranla devasa boyutlardaki bu binalar ilk olarak 1980'lerde göğe doğru yükseldiler. Bölge Zincirlikuyu - Maslak hattıydı

 

Akıllı binalarda akıllı seçimler yapabilmek için

Isınmak için Almanya’nın 10 katı enerji tüketiyoruz

Enerji kaynakları hızla tükeniyor, doğalgaz tüketimi ve klima kullanımı artıyor, enerji maliyetleri sürekli yükseliyor

Isınmak için Almanya’nın 10 katı enerji tüketiyoruz

Yeni renklerle eviniz de havanız da değişsin

2012 yılında hangi renkler öne çıkıp duvarlara uygulanarak ortamlara farklılık katacak? Evinizde modern ve stil sahibi bir hava estirmek için Dyo’nun önerilerine kulak verin


Yeni renklerle eviniz de havanız da değişsin

Evler 'Secret' ile daha şık

Kisha Mimarlık tarafından evlere şıklık katmak amacıyla tasarlanan yeni portmanto 'Secret'

Evler 'Secret' ile daha şık

Hotpoint-Ariston'dan AVM'lerde Renkli "Anti-Alerji" Etkinlikleri

Hotpoint-Ariston, Türkiye’de her beş çocuktan birinin alerjik hastalığı bulunmasından yola çıkarak ürettiği anti-alerji programına sahip yeni nesil çamaşır makinelerini, AVM’lerde düzenlediği renkli etkinliklerle tanıtmaya devam ediyor. 

Hotpoint-Ariston'dan AVM'lerde Renkli
  • Emlak Arama
  • İlan No'ya Göre
Durum: Kiralık   Satılık   
Kategori:
il:  
 
Sadece resimli ilanlar
İlan No:
 

Bahçeşehir fundalarda tadilatlı 2+1 daireSoyak Siesta Blue

İzmir / Karşıyaka

ÇINARLI BAHÇE

İstanbul - Tuzla

AVRUPA KONUTLARI TEM2

İstanbul

Tema İStanbul

İstanbul Atakent

Mahalankara

Ankara

Dumankaya Collection

İstanbul

town city gayrimenkul
Tel: 02862132741 Çanakkale
ALTIN İLANLAR
Tel:  Kayseri
manisa çınar gayrimenkul
Tel: 05556513708 Manisa
BENERARSAOFİSLERİ
Tel: 02124258484 İstanbul Avrupaviagra kvinder viagra online køb viagra køb viagra cialis piller viagra uden recept